Opiskeluhuolto | Kuopio

Kaksi henkilöä: toinen selkäkameraan ja toinen kasvot kameraan.

Psykologien, kuraattorien ja terveydenhoitajien palvelut ovat kotikunnasta riippumattomia eli ei ole väliä, missä asut.

Palvelut ovat kuitenkin kampuskohtaisia: tältä sivulta löydät Kuopion psykologin, kuraattorin ja terveydenhoitajan yhteystiedot. He vastaavat useamman alan palveluista. Etsi yhteystiedoista oma perustutkintosi (pt).

Psykologit | Kuopio

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@kuopio.fi.

Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Ahl Noora-Maria
psykologi
opiskeluhuolto
liiketalous
S-posti: noora-maria.ahl@kuopio.fi
Microkatu 1
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Lempinen Assi
psykologi
opiskeluhuolto
autoala
logistiikka
kone- ja tuotantotekn.
hiusala
kauneudenhoito
rakennus
tekn.suunn.
puhtaus- ja kiint.palv. (kiint.hoito)
S-posti: assi_eveliina.lempinen@kuopio.fi
Presidentinkatu 3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Koski Sanna
psykologi
opiskeluhuolto
kone- ja tuotantotekniikka
sähkö ja automaatio
liiketalous
tieto- ja viestintätekniikka
turvallisuus
S-posti: sanna.koski@kuopio.fi
Presidentinkatu 3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Nicholls Tuulia
psykologi
opiskeluhuolto
VALMA
S-posti: tuulia.nicholls@kuopio.fi
Presidentinkatu 3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Raatikainen Laura
psykologi
opiskeluhuolto
hyvinvointi
laboratorio
prosessiteollisuus
TELMA
S-posti: laura.raatikainen@kuopio.fi.
Presidentinkatu 1-3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Sahimaa Anniina
psykologi
opiskeluhuolto
matkailu ja ravitseminen
elintarvike
puhtaus- ja kiint.palv. (kotityöpalv. ja toimitilahuolto)
S-posti: anniina.sahimaa@kuopio.fi
Sammakkolammentie 2
70200 Kuopio

Kuraattorit | Kuopio

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@kuopio.fi.

Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Haataja Arja
kuraattori
opiskelijahuolto
liiketalous
VALMA
TELMA
S-posti: arja.haataja@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Hyvärinen Ulla-Riikka
kuraattori
opiskeluhuolto
liiketalous
kone- ja tuotantotekniikka
hiusala
kauneudenhoito
S-posti: ulla-riikka.hyvarinen@kuopio.fi
Presidentinkatu 1
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Mäenpää Päivi
kuraattori
opiskeluhuolto
matkailu ja ravitseminen
elintarvike
tieto- ja viestintätekniikka
sähkö
tieto- ja tietoliikennetekniikka ICT
turvallisuus
puhtaus- ja kiinteistöpalvelut (kotityöpalvelut ja toimitilahuolto, Sammakkolammentie 2)
S-posti: paivi.maenpaa@kuopio.fi
Presidentinkatu 3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Riikonen Marjo
kuraattori
opiskeluhuolto
autoala
logistiikka
laboratorio
prosessiteollisuus
rakennus
tekninen suunnittelu
puhtaus- ja kiinteistöpalvelut (kiinteistönhoito)
S-posti: marjo.riikonen@kuopio.fi
Presidentinkatu 3
70100 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Salonen Kati
kuraattori
opiskeluhuolto
hyvinvointi
S-posti: kati.salonen@kuopio.fi
Presidentinkatu 1
70100 Kuopio

Terveydenhoitajat | Kuopio

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@kuopio.fi.

Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Immonen Elina
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella.
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
rakennus
autoala
logistiikka
S-posti: elina.immonen@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Impivaara Anniina
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
opiskeluhuolto
liiketalous
S-posti: anniina.impivaara@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Hyvärinen Mirja
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella.
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
hyvinvointi
S-posti: mirja.hyvarinen@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Jumpponen Merja
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-pe klo 11.-11.30
Opiskeluhuolto
matkailu ja ravitseminen
elintarvike
puhtaus- ja kiinteistöpalvelut
S-posti: merja.jumpponen@kuopio.fi
Sammakkolammentie 2
C-siipi
2 krs
70200 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Junnila Anne
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
hyvinvointi
S-posti: anne.junnila@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Kervinen Eija
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
laboratorio
prosessiteollisuus
VALMA
TELMA
S-posti: eija.kervinen@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Mielonen Johanna
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
liiketalous
S-posti: johanna.mielonen@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Santala Kirsi
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
kone- ja tuotantotekniikka
sähkö
turvallisuus
tekninen suunnittelu
hius- ja kauneudenhoito
S-posti: kirsi.santala@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio
Yhteystiedolla ei ole omaa kuvaa
Väisänen Jaana
terveydenhoitaja
Asiointi vain ajanvarauksella
Puh. ma-to klo 8-10, klo 11-11.30, klo 12-13
pe klo 8-10, klo 11-11.30
Opiskeluhuolto
hyvinvointi
tieto- ja viestintätekniikka
S-posti: jaana.vaisanen@kuopio.fi
Microkatu 1
U-osa
2 krs
70210 Kuopio