Kun aurinko paistaa ja sää suosii, on aika ottaa tauko työsaleista ja nauttia ulkoilusta makkaranpaiston merkeissä!

30.5.2023 -
Opiskelijat laavulla makkarapaistossa.

Kun aurinko paistaa ja sää suosii, on aika ottaa tauko työsaleista ja nauttia ulkoilusta makkaranpaiston merkeissä!

Kone- ja tuotantotekniikan taitavat levyseppähitsaajaopiskelijat olivat rakentaneet Risto-open suunnitteleman grillin vanhasta lämminvesivaraajasta. Tänään saatiin viedä grillin koeajolle Savilahden kampuksen ulkoilualueelle, jossa tarjoilimme mehua kaikille halukkaille herkuttelijoille.

Samanaikaisesti autoalan ensimmäisen vuoden opiskelijat ja heidän opettajansa suuntasivat retkeilemään kauniisiin maisemiin laavulle. Tämänkaltaiset hetket tuovat virkistystä ja iloa opiskelijaelämään ja pehmeän laskeutumisen kesänviettoon. Ne myös vahvistavat yhteishenkeä ja tarjoavat mahdollisuuden rentoutua työn ja opiskelun lomassa!

Opiskelijat grillaamassa makkaraa ulkona.
Tänään saatiin vihdoin viedä grillin koeajolle Savilahden kampuksen ulkoilualueelle, jossa tarjoilimme mehua kaikille halukkaille herkuttelijoille.

Opiskelijat grillaamassa makkaraa ulkona.
Kone- ja tuotantotekniikan taitavat levyseppähitsaajaopiskelijat olivat rakentaneet Risto-opettajan suunnitteleman grillin vanhasta lämminvesivaraajasta.

Samalta kirjoittajalta

Tuoreimmat